O nas - Przedszkole Niepubliczne Kolorowe Kredy

Fundamentalnym przesłaniem naszego Przedszkola jest jak najlepsze wykorzystanie "kolorowych kred" z dydaktycznego opowiadania Bruno Ferrero, jako narzędzi w nadawaniu właściwych barw procesowi edukacyjnemu, zdrowotnemu oraz emocjonalnemu każdego dziecka.  W procesie edukacyjno-rozwojowym kierujemy się również skandynawskim pragmatyzmem, dzięki któremu stworzyliśmy ciepłe i przytulne miejsce pozwalające na optymalny rozwój dziecka.  Wszystkim naszym dzieciom pragniemy poświęcić optimum uwagi, tak, aby poprzez indywidualny dobór "kolorów", pomagać im w osiąganiu wytyczanych celów oraz w sposób bezpieczny dążyć do realizacji potrzeb i talentów.

Dydaktyczne opowiadanie B. Ferrero

Nikt nie pamiętał, kiedy ten człowiek przybył do miasta. Wydawało się, że zawsze tam był - na chodniku najbardziej zatłoczonej ulicy, przy której pełno było sklepów, restauracji, eleganckich kin; po której spacerowano co wieczór i gdzie spotykali się zakochani. Klęcząc na chodniku, kolorowymi kredami malował aniołki i cudowne pejzaże pełne słońca, szczęśliwe dzieci, rozwijające się kwiaty i sny o wolności. Z czasem mieszkańcy miasta przyzwyczaili się do tego mężczyzny. Niektórzy rzucali jakąś monetę na rysunek, czasami zatrzymywali się i rozmawiali z nim. Mówili o swych zmartwieniach, o nadziejach, mówili o swych dzieciach, o tym najmłodszym, które chciało jeszcze spać z rodzicami i o tym najstarszym, które nie wiedziało, jaki kierunek studiów wybrać, bo trudno jest rozszyfrować przyszłość... Człowiek słuchał. Słuchał wiele, mówił mało. Pewnego dnia mężczyzna zaczął zbierać swoje rzeczy, by odejść stamtąd. Wszyscy zgromadzili się wokół niego i patrzyli. Patrzyli i czekali.
- Zostaw nam coś na pamiątkę.
Człowiek pokazywał im swoje puste serce. Cóż miał im zostawić? Ludzie jednak otoczyli go i czekali.
Wówczas mężczyzna wyciągnął ze swego plecaka kolorowe kredy. Te, którymi malował anioły, kwiaty, sny i rozdzielił je pomiędzy ludźmi.
Kawałek kolorowej kredy dla każdego, potem bez słowa odszedł.
Co zrobili ludzie z tymi kolorowymi kredami?
Ktoś oprawił ją, ktoś inny zaniósł do muzeum sztuki nowoczesnej, ktoś umieścił ją w szufladzie, większość zapomniała o nich.
Przyszedł człowiek i pozostawił również tobie możliwość pokolorowania świata.

B. Ferrero

Nasza palcówka to:

•  Doskonały poziom dwujęzycznej dydaktyki prowadzonej przez wykwalifikowanych wychowawców oraz native speakera.
  •  Transparentność bezpieczeństwa dziecka.
  • Miejsce, w którym Państwa dzieci otoczone życzliwością i otwartością, zdobędą uniwersalne wartości, pewność siebie i odwagę do realizacji postawionych sobie i przez Państwo celów.
  •  Dzienna, tygodniowa oraz miesięczna karta monitorowania rozwoju dziecka, dzięki której dzień po dniu, będziecie Państwo mogli widzieć progres Waszego dziecka zarówno edukacyjny i prozdrowotny jak również opiekuńczo-wychowawczy.
  • W jak najlepszym wypełnianiu naszej misji wspierają nas Rodzice i Sympatycy Przedszkola.

W Kolorowych Kredach chcielibyśmy podkreślić:

•  Strefę prozdrowotną, której głównym przesłaniem jest to, że wszystko, co dobre w naszym życiu ma swój początek w dbaniu o siebie. Chcemy już w najmłodszych dzieciach kształtować dobre relacje z otoczeniem, dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe oraz pokazywać jak ważną w naszym życiu spełnia ruch i profilaktyka. Dzieci będą się uczyć tego, że każdy z nas jest inny, ale zasługuje na taki sam szacunek i uznanie.
  • Strefę językową, w której poprzez adekwatnie dobrane programy nauki języka angielskiego, prowadzone przez native speakera, Państwa dzieci już od najmłodszych lat będą uczestniczyły w procesie poznawania i kształtowania języka angielskiego.
  • Strefę ekologiczną, którą chcemy rozwijać w dzieciach zarówno poprzez troskę o ekologiczny i zdrowy styl odżywiania się i życia, jak również poprzez pro ekologiczne zachowania we wszystkich obszarach rozwoju.
  •  Strefę intelektualną, w której poprzez wykorzystanie najnowszej i sprawdzonej metodyki oraz indywidualnego podejścia do rozwoju intelektualnego dziecka, możemy we właściwy a jednocześnie optymalny sposób stymulować każdą płaszczyznę inteligencji małego dziecka.
  • Strefę właściwego rozwoju emocjonalnego oraz kształtowania twórczych postaw dzieci tak, aby mogły samodzielnie podejmować decyzje i być za nie odpowiedzialne.

Pragniemy, aby Państwa dzieci z naszą codzienną pomocą dowiadywały się jak wielki potencjał kryje się w nich samych. Zajęcia w naszej placówce są prowadzone w taki sposób, aby każde dziecko było najważniejsze. Poprzez zabawę, robienie doświadczeń, próby i błędy dziecka ukazujemy mu jak piękny jest nasz świat. Razem z nami, dzieci dbają o higienę umysłu, uczą się odpoczywać, a kiedy trzeba są w ciągłym ruchu.

Jeżeli chcą Państwo, aby Wasze dziecko odważnie i z podniesioną głową zaczynało swoją przygodę z edukacją, to nasze Przedszkole Kolorowe Kredy jest doskonałym miejscem ku temu.

ilustracja 1

ilustracja 2