Wyżywienie w Przedszkolu Niepublicznym Kolorowe Kredy

dzieci z owocami

• W Przedszkolu i Żłobku bardzo dbamy o jakość wyżywienia dzieci. Wszystkie produkty oraz oraz menu są starannie selekcjonowane, zaś całość jest przygotowywana przez wyspecjalizowaną i sprawdzoną firmę, posiadającą doświadczenie oraz niezbędne certyfikaty.
  • Dla naszych dzieci proponujemy zdrową, różnorodną i zrównoważoną odżywczo dietę. Nasze posiłki składają się z produktów naturalnych i wysokiej jakości. Nasze menu dostarcza dzieciom wszystkich niezbędnych składników odżywczych i opiera się na piramidzie zdrowego żywienia.
  • Podstawa naszego menu są kasze, warzywa, owoce, rośliny strączkowe mąki pełnoziarniste, produkty bogate w błonnik, dobrej jakości drób i mięso.
  • Ograniczamy spożycie białego cukru, mrożonek, niezdrowych tłuszczy i glutaminianu sodu. Stosujemy skład i proporcje składników zgodny z teorią "Talerza Zdrowego Odżywiania" opracowanego przez Harvard School of Public Health.
  • Uwzględniamy wszelkie potrzeby i i indywidualne wymagania dotyczące diety dzieci.
  • Dostępna jest dieta bezglutenowa, beznabiałowa, bezcukrowa, wegetariańska i bezjajeczna.